• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Üçgen Define İşareti – Üçgen Oyma ve Kabartma

Üçgen işareti ile ilgili bilinen görüşler yazılmıştır.

Üçgenler define anlamında da ve define anlamında da kullanılmış. Üçgen normalde mahzen demek. Arazide bir taşın üzerinde böyle bir taşın üzerinde böyle bir oyma üçgen gördüğünüz zaman ister dik duran taşta ister yatay bir taşta 6 adım veya 6metre etrafında bir mahzen vardır. Bir üçgen buldunuz ortasında bir murç deliği var,  burada bir oda var odanın arkasında farklı bir oda daha mevcut.6 metre kolay kolay şaşmıyor 5 adım 6 adım.

Bir üçgen var, üçgenin üç sivri ucundan herhangi bir tanesinin önünde bir murç deliği var. Eğer böyle bir işarete rastladıysanız murç olan tarafı yine 5 adım yürüdüğünüz zaman orda yine bu üçgenin odasını bulabilirsiniz. Üçgenler küçük yani bir kibrit kutusu kadar küçüklükten başlar 1mx1m gibi büyüklüğü kadar ulaşabilir. Bir üçgen düşünün içinde bir güneş var, böyle bir üçgen bulduysanız bu şu anlama gelir. Bunun olduğu yerin üstünde büyük bir tepelik var bu tepenin üzerinde de eski bir yapı var ibadethane var ne arayacaksanız orada arayacaksınız.

 

Üçgen oda işaretidir, 3 ucun bir tarafı mutlaka uzundur, uzun tarafa gidersen odaya varırsın. Üçgen zemin altındaki taştan çıkmışsa burada kesin tümülüs vardı yine üçgenin uzun tarafına gideceksin direk tümülüsün giriş kapısına varırsın.  Üçgen kabartma ise oda yüzeye yakın olur oyma ise biraz daha derin olur.

 

 

Diğer Anlamı: Üçgen varsa çevrede 3 olanı arayın, 3 tane dikili taş varmı ona bakın, 3 tane yaşlı ağaç varmı ona bakın, 3 tepede güzeldir para bu üçlerin birindedir.

Diğer anlam: Üçgen oda mezardır, kare oymadan ve  yuvarlak oymadan daha değerlidir, ölü bir tarafa ölü eşyaları bir tarafa koyulmuştur. Bolca heykel, obje ve tabak çanak bulunabilir.

Diğer anlam: Üçgenlerde tıpkı yuvarlak oyma gibi ölüye sunum yapmak için yapılmıştır, yuvarlaktan farkı ölen kişinin liderlik vasfına sahip olmasıyla alakalıdır. Sunum çukuruda farklı olsun diye düz yuvarlak değil 3 köşe verilerek üçgen haline getirilmiştir. mezar işaretidir.

Diğer anlam: Üçgen olan yerin çevresindeki kayalara iyi bakın, delik olan varsa deliğe oklava sokun, oklava gidecek kadar uzunsa buraya para atın ve dinleyin, bu para delikten aşağı bakır boruya düşer, bakır boru çok uzundur dağın yamacına kadar uzanır. borunun bir ucu yamaçtaki küpe bağlıdır, yukarıdan atılan para yaklaşık 10 metrelik bakır borudan inip yamaçtaki küpe düşer, dikkat bu eşkiya parasıdır.

Üçgende 3 köşe vardır, köşeler baba oğul ve kutsal ruhu temsil edebilir, uzun olan taraf genelde göğe yani yukarı doğru bakarsa bu mezar anlamına gelir. ruhun göğe yükseldiğini anlatır.

 

Üçgen Define İşareti – Üçgen Oyma ve Kabartma – Kaya üstündeki üçgen define işaretini genelde iki şekilde çözümlenir. Bunlar kanıtlanmış çözümlerdir. Kısaca üçgen define işareti hediyenin kapalı bir yerde olduğunu işaret eder.


Eğer üçgenin bir köşesi diğer köşelerinden darsa bu bir yön göstergesidir. Kanıtlanmış bir işaretin sonucunda üçgenin dar tarafı yönünde 20 adım ilerde kaya mezarı bulunmuştur. Kaya mezarının girişi üçgene doğrudur. Aşağıdaki resim kaya mezarını gösteren üçgen hazine işaretidir.


Üçgenin kenarlarının eşit uzunlukta olduğu durumlarda işaretin bulunduğu kaya veya etrafındaki kayalar iyice incelenmelidir. Kanıtlanmış bir işarete göre üçgenin 50 cm yanındaki oyuğa hediyesi konmuş ve üzeri horasanla kapatılmıştır. Kaya üzerinde dikkatlice horasan aranmalıdır. Aşağıdaki resim bunu göstermektedir. Bir diğer kanıta göre ise hediye toprağa kazılan çukura konmuş ve üzeri büyük taşlarla ve horasanla kapatılmıştır. İlk bakıldığında bir evin temelini andırmaktadır.

  
12464 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret296644
Site Haritası