• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Define'de Orak İşareti Ne Anlama Gelir ?

Define'de Orak İşareti Ne Anlama Gelir ?

Orak işareti bağlardan kullanılan oraktır ve şifre içeriyor yani hedef dışarıda yağmur gören ve asma yada bağın üst tarafında bir küpün olduğu anlatır. Ayni zamanda buna benzer arazi var mi kontrol ediniz. Kupun içinde 16 adet altın para var. Diğerlerinden de ne var belli değil. Çok derinde değildir. İlave edildikçe çentik atılmış.

Diğer Görüş: Evin etrafında haç işareti olan kayayı bulacaksın. Orak sapı yön vermiş , sap yönünde dışarıda araştırmanı yap. Taşı bulunca malzemenin yeri belli olur.

Çetelelii orak çözümü zordur. Olabilirlik her yerdir. İşarette olabilirlikleri incelersek ali kendini sevindirecek günün çetelesini atmış olabilir. evin kızı sevgilisinin geleceği günün çetelesini atmış olabilir. Evin dedesi yaşlı nineyi kandırıp her öptüğünün çetelesini atmış olabilir. Her şey üretilebilir. Diyelim ki paranın çetelesi tutulmuş olsun. Bu durumda var olan bir kasa yada kumbara ortaya çıkıyor. Şöyleki çeteleye göre kasaya yada kumbaraya ilave edilen para var. Para ilave ediliyorsa kasa yada kumbara gömülü olamaz ( kimse gömdüğünü sürekli kaz çıkar tekrar göm yapmaz.) Bu durumda kasa yada kumbara sahibinin rahat kullanabileceği yerde olmalı. Kumbaraysa sahibi tarafından boşaltılmışta olabilir. Umarım fikir vermiştir.

  
385 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası