• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Delikli Taş İşareti Ne Anlama Gelir?

Delik oyulmuş taş: Oyulan delikten bakılır ve ileride farklılık gösteren yerler aranır. Her iki taraftanda bakmak mümkünse, bakılmalıdır. Yakın civarında taş veya toprak yığma olma olasılığı kuvvetli. Bu durumlarla karşılaşılmadığı takdirde, deliğin gösterdiği istikamette ki kayalık bölgelerde araştırmanıza devam etmenizi öneriyoruz. Ayrıca deliğin bulunduğu kayayıda çok iyi incelemek gerekir. Zira farklı işaretler olabilir.Delikli Taş gördüğünüzü haçlarla bezenmiş mezralık alanında duran bir taştır. Burada gördüğümüz kadarıyla mezarlık içinde duran ve üzerinden haç figürleri olduğu her haçın bir mezar olabileceğini, haçların ermeni haçları olduğu yönündedir. yorumumuz bu kadardır.

Yani mezarlık alanıdır çevresinden mezar aranmalarıdır.ikinci bir konuda delikli taşlar genelde sunak taşlarıdır, ölüye sunulan kurbanlık hayvanın bağladığı taşlarda mevcuttur.

Elbette Hepsi Aynı Amaçla Olmadıgını Bilmemiz Gerekmektedir. Bazande Yandaki Resimde Görüldügü Gibi Farklı Amaç İlede Kullanılmış Olabilir. Bilgilerinizi Yorumda Paylaşınız.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret296638
Site Haritası