• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Sarkaç nedir ?

Sarkaç nedir ?

Sarkaç tipik olarak bir ipin veya zincirin ucunda asılı duran bir metal, taş veya kristaldir. Genel olarak, toprağın altındaki gizli suları, mineralleri ve diğer gizli nesneleri bulmak için kullanılır. Kişiye bağlı olarak ip veya zincir uzunluğu yaklaşık 4–5 inç (10,2–12,7 cm) olmalıdır. Bu en sağlıklı kabul edilen ip uzunluk ölçüsüdür.

En popüler sarkaçlar, taş sarkaçlardır, bununla beraber metal ve ahşap sarkaçlarda vardır.  Taş sarkaçlar sadece yapıldıkları taşların enerjisini içermez, daha geniş  kitlelere hitab eder. Metal sarkaçlar genelde pirinç, krom, alüminyum ve çelikten yapılır. Ahşap sarkaçlar ise çeşitli ağaçlardan yapılır.

Kehanet için uygun olan sarkaçlar birçok kaynaktan alınabilir, ancak kendi başınıza yaratmanız da oldukça kolaydır. Kendiniz yaparsanız kişisel zevklerinize uyacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Kendi yaptığınız sarkacın avantajlarıda vardır, kişisel enerjiniz ve niyetiniz ile özleşip size daha iyi hizmet verebilir.

Sarkaç yapımı ve gelişmesinde kişisel beklentilerinizi ona sürekli yükleyin ve bunu ona sesli ve sessiz olarak  söyleyin. Aklınızdakini bilmesini sağlayın. Sarkaçınızı her kullandığınızda bunları yapın aksi taktirde kontrolünüzden çıkıp kendi düşündüklerine yönelebilir.

 

Sarkaça soru sormaya başlamadan önce Rahat oturduğunuzdan emin olun. Özellikle kol rahatlığına dikkat edin, dirseğinizi dizinize yada masaya yatırarak bu işi çözebilirsiniz.  Sarkaçınızı başparmağınız ve işaret parmağınız arasında gevşek ve hafifçe tutun düşmeyecek kadar sıkmanız yeterlidir.

Sarkaçlarda size yanlış bilgiler verebilir, kendinizi iyi hissetiğinizden emin olun. Duygusal veya zihinsel olarak iyi değilseniz (örneğin stresli, öfkeli, yorgun, vb.) Sarkaçınızı kullanmayın, çünkü bu doğru sonuçlar almanıza engel olacaktır. İyi durumda olduğunuzu anlamak için, sarkacınıza, ‘Şimdi iletişim kurabilirmiyiz diye sorun’

Tam Olarak Sarkaç Nasıl Kullanılır

1– Sarkaçın verimli olması için doğru pozisyonda olmanız çok önemlidir. Kollarınızı ve bacaklarınızı açın ve dirseğinizi masanın üzerine koyun. Düzgün otur ve rahat olduğundan emin ol.

 

2– Ondan ne hissettiğini neler gördüğünü sorun. yada siz aradığınız neyse onun adını vererek onunla iletişim kurun. örneğin bana altınları bul diyebilirsiniz. Sabırla bekle. Birkaç saniye veya bir kaç dakika dakika sürebilir. muhtemelen yana doğru sallanmaya başlayacaktır. ne tarafa doğru sallantı varsa yön orasıdır. sarkaçlar halka yaptığı zaman son noktaya gelmişsiniz demektir.

3– Örnek olarak sarkacı evinizde test ederken ona bildiğiniz sorular sorarak bulmasını isteyin. Mesela kendi koyduğunuz altın, gümüş gibi metalleri bulmasını söyleyin. Bu sadece altın gümüş değil aklınıza ne gelirse sorun,  yatak odası nerede veya dışarıdaki okaliptüs ağacı nerede gibi sorunlar sorun.

4– Daha gelişmiş hale geldikçe, kayıp hazine yerleri sormaya başlayabilirsiniz. aslına bakılırsa sarkaca sorulacak ilk soru bu işte çalışmalımıyım olması gereklidir. sarkaç sizinle iyi iletişim kuruyor ve başarılı olacağınıza inanıyorsa buna evet yanıtı verecektir.

 

Sarkaç Hareketlerine Anlamlar Yükleyin

Sarkacınızı tasarlarken özellikle ilk kullanımlarda ona yapması gereken hareketleri siz belirleyebilirsiniz. Örnek olarak sarkacınıza ben bayanmıyım diye sorular sorun, veya adım nedir gibi  bilindik sorularla sarkacınızın yönlerini bizzat belirleyebilirsiniz.  en yaygın yüklenen  ayarlar şunlardır.

– önden arkaya (kafa sallama gibi – “evet” )
– yan yana (kafa sallama gibi – “hayır”)
– saat yönünde daire (Burası)
– saat yönünün tersine daire (Emin Değilim)

Rahatlayın, iletişimin tadını çıkarın.
Açık, tarafsız olun, kesinlikle cevapları tahmin etmeye çalışmayın.
Sorularınızı içinizden geldiği şekilde sorun.
Sabırlı olun, hazır olun.

Cevabı bekleyin. Sorunuza konsantre olun (gözlerinizi kapatabilir), fakat cevabın ne olması gerektiğini düşünmeyin  sadece doğru, tarafsız bir yanıt almak üzerine odaklanın.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası