• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 



Define Tuzakları Nedir?

Define Tuzakları Nedir?

Defineye giden yolda akla mantığa sığmayacak çok çeşitli tuzaklar vardır. özellikle büyük definelere ulaşana kadar pek çok tuzakla karşılaşırsınız.  Gerçek şudurki tuzaklar en çok kral mezarları diye tabir ettiğimiz mezar türlerinde olur, aynı şekilde eşkiya gömüleri tuzağın en çok rastlandığı gömülerdir. Eşkiyalarda rastladığımız tuzak çeşitleri ise zehirdir, özellikle altınları zehirleyip gömdüklerini biliyoruz, altınların üzerine serpilen zehirlere karşı da çok dikkatli olmak gerekir.  Bazen paranın kendi oksidi bile zehirlenmemize neden olabilir.

Diğer tuzaklar ise kum tuzağı, su tuzağı, dönen merdivenler, üzerinize düşen taşlar, fırlayan oklar, köprü kemerlerindeki ayak taşları, girişin göçmesi, çift taraflı çalışan kılıçlar gibi bir çok tuzak çeşitleri vardır. girişin yada tünelin göçmesi dediğimiz genelde tümülüs girişlerindeki tuzaklardır, tünelin belli bölümünde  tuzak çalışıp  tünel bir anda üstten  akan parça taşlarla dolar. ne kaçacak nede kıpırdayacak vaktin vardır  anam demeden tonlarca taşın altında kalırsın.

Bu tuzaklara rastlayanınız varmı bilmiyorum ama hepsi tecrübesi edinilmiş tuzaklardır. bazıları defineciler bazıları ise arkeologlar tarafından görülüp bertaraf edilmiştir, bir çoğuda hala çalışır vaziyette kurbanını beklediğini söyleyebiliriz.. Nasıl bir mahzen bulduğumuzda zehirlenmemek için karbonmonoksit gazının boşalmasını bekliyorsak içeriye girişte tuzak olabilir düşüncesiyle aynı itinayı göstermemiz şarttır, aksi halde Allah korusun tuzağa denk gelip hayatımızdan olabiliriz. bunları neden yazdım aklınızın bir kenarında dursun böyle bir yere denk gelirseniz tuzak makalelerimizi okuyup adımlarınızı daha sağlam atabilirsiniz.

En tehlikelisi oktur; Karanlık tünelde giderken farkında olmadan bir yaya basarsın ve bir oku harekete geçirirsin. Bu ok belki 1000, belki 1500 yıl önce domuz yağıyla yağlanmıştır ve zehirlidir. Domuz yağıyla yağlandığı için etkisini kaybetmez. Saplanıp öldürmesinin dışında, bir yerinizi çizse bile o zehir kana karışıp en fazla yarım saat içinde hayatınız son bulabilir. Bu şekilde hazine ararken ölen bir kişi kayıtlarda var..

Diğer bir tehlike de mağaraların içindeki hidrojen peroksit gazıdır. Bu öldürücü bir gazdır. aynı şekilde mezar odalarındaki gazda defineciler için büyük tehlike arz eder, açılan odalar yeterince havalandırılamaması durumunda zehirlenmemiz an meselesidir. Bunlarla beraber tılsımda defineciler için büyük önem arz eder, tuzak, cin, tılsım üçlemesini aşarak defineye ulaşmak hiçte kolay değildir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam68
Toplam Ziyaret296634
Site Haritası