• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Ejderha Define İşareti ve Anlamları

Ejderha Define İşareti ve Anlamları

3 ten 7 ye kadar başları olur, çok başlı ejderha varsa bunları hangi başı parayı verir onu anlamak lazım.  çoğu tek başlıdır genelde statü yüksek mezarın önünde olur, mezar ejderhanın arkasında ejderha karşıya bakar vaziyettedir.

Ağzı açık ateş fışkırtan ejderha çok büyük kudrete sahiptir, bunun mezarı ana kayaya oyulmuş kaya mezardır genelde çok odalı kaya mezar çıkar, esas mal ilk odadadır ilk oda ana oda olup diğerleri piç mezar yani daha statü düşük olanların mezarlarıdır.

Diğer: Ejderha en güçlü müttefik olarak kabul edilmiş yüklü miktardaki gömülerin başına olur. üst yönetime ait gömünün habercisidir. dili dışarıda ejderhanın meblağı çok yakında olup ejderha başı varsa meblağ biraz uzaktadır, dere içindeki ejderhaların gömüsü dere suyu çekilmeden alınmaz kışın akar yazın kurur dereler ejderha gömüleri için uygundur.

Ejderha İşareti Diğer Anlamı: Gömü işareti olarak sıkça kullanılmamıştır. Tarihte ki uygarlıkların tanrı olarak taptığı bir sembol olarak-da kullanılmıştır. Bazı uygarlıklarda ejderhayı duvar,mağara süslemelerinde kullanmışlardır. Gömü işareti olarak kullanılan ejderha işaretleri genellikle çizim değil kabartma olarak yapılmıştır. Kuvvetli ve tehlikeli bir hayvan olduğu için, gömüsü büyüktür, işçiliği çok zordur ve tehlikeler içermektedir. Araştırmalarımızda ejderha işaretinin bulunduğu alanlarda, ağzı kapatılmış mağaralar ve mağaraların dar tünelleri tespit edilmiştir. Ejderha işaretleri birkaç tünel-ide ifade edebilir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret298491
Site Haritası