• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Çarık ve Ayakkabı Anlamı

Çarık ve Ayakkabı; Çarığın ayak izinden  farkı gömüsü yüksekte olmasıdır,  çarık seviyesinden daha yukarı tepe yerlerde araştırma yapman gerektiğini anlatır, çarık ucu yukarı bakar şekilde ise bu paranın  öndeki tek tepede olduğunu anlatır çarık çift ise bu para ikiye bölünmüş her 2 tepede  dolu demektir.

Ayak ucunun baktığı yönde 10 metre kare kadar bir alan içinde ikinci bir işaret daha bulun. Eğer yoksa çarığın bulunduğu kayanın altına doğru araştırmanızı sürdürmelisiniz. Çarık işareti tepelik bir alanda ise, baktığı yöndeki zirve noktalarda yığma olup olmadığına bakmalısınız. Çarık veya ayakkabı işaretinin yapıldığı yerin çok yakınlarında, toprak seviyesi altında kapatılmış mağaralarda olduğu belirlenmiştir.

Diğer görüş: Ayak işaretinin bir benzeridir genelde yön verir ayak izinden farkı mezara işaret etmez genelde yüklü miktarda meblağdan bahseder.

Diğer Tecrübe: Eşkiya liderine ait paradır. hem bölgeyi sahiplendiğini anlatır hemde parasının bu bölgede olduğunu anlatır, para yüklü miktardadır, burada mağara varsa girişine gidin içeri girmeden sırtınızı mağaraya verip dışarı bakın bakalım nereleri görüyorsunuz. en tuhaf tepe ile yaşlı ağaçlar veyada akar su varsa oralara iyi bakın.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret298498
Site Haritası