• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Ters V İşareti

Definede ters V işareti  genel olarak yön ve mesafe verici bir işaret olarak kullanılmıştır.  Sağda solda V işareti 5 adım ilerde hazine var diyenlere aldırış etmeyin. Hiçbir hediye böyle basit paylaşılmaz ve saklanmaz!

Ters V işareti her toplumda kullanılmış bir işarettir çoğunluk oyma olarak karşımıza çıkmaktadır. Ters V işaretinin farklı çeşitleri olabilir:

  • iki ucu eşit ters V işareti,

  • bir ucu kısa  ters V işareti,

  • ters V işareti karşısında murc oyması

Ters V işareti  her zaman açık belirtilmez bazen gizlenir. Balığın kuyruk kısmında bazen yılanın çatallı dilinde bazen insan figürünün kol açısı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Tüm bu genel özellikleri, ters V işaretini düz V işareti ile birlikte defineceğin merkezine almaktadır.

Ters V işaretinin Çözümü 

Ters V işaretine en çok rastlanan alanlar dere kenarları ve yol ayrımlardır. Ters V işaretinin %90 ı kayaya yapılmıştır. Ters V işaretinin iki ucu eşit ise iki açık ucun arasını ölçün her çıkan cm 70 cm lik adımlarla ters V işaretinin açık ağız kısmında ilerlenir.

Vardığınız noktayı güzelce inceleyin eğer boşluk tespit etme yönteminiz varsa boşluk tespitinde bulunun. Sivri uca değil, açık uca yönelin, aldatmacaya gelmeyin!

Ters V işaretinin Pozisyoları 

Ters V işaretinin posizyonları çok önemlidir arkadaşlar. Ters V işareti zeminde ise yani yatay ayağımızın altına gelecek şekilde ise hedef muhtemelen biraz uzağa düşecektir.

Not: Sevgili defineci arkadaşlar dikkat etti iseniz yazılarımda hep varılan noktayı inceleyiniz diyorum çünkü V işareti çoğu zaman yardımcı işaret olarak verilmiştir. Son noktayı verdiğide olmuştur özellikle dikey olanlarında son nokta olayı çoktur. Bu sebepten vardığınız alanı iyi inceleyin başka bir işaretle sizi son noktaya götürecek olabilir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret298498
Site Haritası