• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Zincir İşareti ve Anlamları

Zincir İşareti ve Anlamları

Zincirin her baklası 1 adıma tekabül eder, baklaları say her 2 uç tarafına adımla geldiğin noktaları cihaz ile test et.

Zincirin hangi ucu farklıysa o istikamet araştırılmalıdır. farklı bakla tarafında doğaya aykırı nesneler arayın. zencir baklaları çok zaman önemli şifrelerle kaplıdır. örnek olarak 3 bakla varsa burada 3 dikili taş veya 3 adet yaşlı ağaçtan bahsediyor olabilir. dikkat etmeniz gereken diğer noktada zencir işaretinin hilal yapıp yapmadığıdır, hilal yapan zencir işareti çevrede mağara olduğunu belirtir. her zencir işaretinde olmasada bazı zincirler tuzak anlamı taşır. her bakla bir tuzak demektir özellikle mağara tünel türü yerlerdeki tuzaklardan bahseder.

Zincir öküz yada deve boynunda ise birde U şeklinde ise kesin mağara işaretidir. her bakla belli mesafeyi vermektedir toplam bakla sayısı kadar gidildiğinde kapalı mağara girişine gelinir. Zincir çoban elinde ise çobanın birde asası vardır bu asanın ucu nereyi gösteriyorsa yer orasıdır.

Zincir tek adamın elinde ise bu eşkiya işaretidir, bu adam ayıyı oynatan ayıcıdır, burada yüklü miktarda külçeler vardır her bakla bir külçeyi temsil eder.

Çeşme yalağında  zincir varsa bu taşta bir miktar oski ve harita vardır. bu çeşmeden 100 metre yukarı çıkarsan  1 şerefeli taş bulursun. DİKKAT; bu taşın altında yüklü miktarda oski gömülüdür.

 

7 lokmalı zincir genelde deve yada diğer hayvan bağı olarak resmedilir bu direk define işaretidir,  çevreye iyi bak yatır tepeyi görürsün burada üçgen halinde taşlar dizilidir  ortasında hakikati bulursun. 21 bakla zincir ise eşkıya işareti olup  son noktayı veren işaret aranmalıdır.

 

Definecilikte Zincir işareti: Zincirin hangi ucu farklıysa o istikamet araştırılır. Zincir işaretinde bakacağımız ve dikkat edeceğimiz bir noktada, zincir halkalarının sayısıdır. Bu sayı, etraftaki doğaya aykırı başka bir şeyin sayısını verebilmektedir (Örneğin 5 zincir halkası, hemen yakınındaki 5 selvi ağacı gibi). Bir diğer anlamı’da, mağara gibi kuytu noktaları ifade edebilmektedir. Birbirine geçmiş olması, gömüye ulaşmanın yine zor bir işçiliği olduğunu ifade edebilir. Dikkat zincir işareti’de tuzaklı olabilir.

 

Başka bir görüş; Zincir işareti bulursan yakında birde yalak taş olur bu taşın altında altın, gümüş gibi değerli variyetler alırsın. bu taşın adı yalak taşıdır buradan devam edersen ileride araba büyüklüğünde bir taş olup bu taşın çevresinde zincirleme odalar mevcuttur. Diğer görüş: Birbirini takip eder işaretler vardır her işaret sizi diğerine yönlendirir her işaretin yanında bir miktar parası vardır bu paralar sistemli bi şekilde parçalanarak gömülmüştür zincirin her baklası bir gömüye işarettir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret296638
Site Haritası