• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Terazi İşareti ve Çözümü 2

Definede Terazi İşareti ve Çözümü 2

 

 Terazi İşaretti ve Anlamı: Define işaretleri içinde yer alan terazi işareti ve anlamı bir defineci için çok büyük anlam taşımaktadır. Şöyle ki; terazi işareti çok nadir olarak bulunan bir işarettir ve bu işaretin gömüsü genellikle çok değerli bir eşya ya da mebladır. Define işaretlerinden terazi işareti dünya yaşamında zengin olan bir tüccarın simgesidir ve bu tüccarın yaşamı son bulduğunda tüccar bu işaret ile simgelenmiştir. Bu zengin tüccarın ölümü ile de zenginliğinin seviyesine göre servetinin belli bir miktarı da mezara bırakılmıştır. Definecinin define avı sırasında bu şekilde bir terazi işareti ile karşılaşması halinde bu işaretin emek ile zaman harcamasına değeceğini bilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, gömünün oldukça zor olduğunu da bilmelidir.

Terazi İşareti ve Anlamının Çözümü

Definecinin terazi işareti ile karşı karşıya geldiği zaman dikkat etmesi gereken noktalardan en önemli olanı terazinin kollarıdır. Terazinin kollarından biri daha ağırdır. Terazinin hangi kolunun daha ağır olduğunu öğrenmek amacı ile işarete bakmak yeterlidir çünkü aşağıda olan kol ağır olan tarafı göstermektedir. Bu durumda ağır olan taraf aynı zamanda tüccar ile gömülen hazinenin en fazla olduğu gösteren taraftır. Bunun yanı sıra hafif olan kolun gösterdiği yönde de tüccarın malının daha az bir kısmı bulunmaktadır. Bu sebep ile definecinin bu kısma da bakmasında fayda vardır.

Defineci ilk olarak ağır tarafta ilerlemek niyetinde ise, ağı gelen yöne doğru ilerleyerek kendisini hazineye ulaştıracak yönü bulması gerekmektedir. Bu yöne doğru ilerlerken etrafını iyice incelemeli ve gerektiği yerde santim santim her yere bakmalıdır. Burada definecinin işini kolaylaştıracak önemli bir ipucu vardır aslında. Bu ipucu, terazi şeklinde terazinin kefesi ile terazi arasında bulunan ipin yani bağlantının arasındaki mesafe kadar yolun alınması gerektiğidir. Bu da demek oluyor ki defineci bu aradaki mesafe kaç santim ise o kadar metre ilerlemelidir. Definecinin sonunda ulaşacağı noktada başka bir işaret olmalıdır. Defineci bu işareti bulduğunda anaparanın yerini de öğrenmiş olur, çünkü işaret tam da bu yeri göstermektedir. Bulunan bu işaret zaman zaman bir köprü ya da o etrafta bir yerlerde olduğunu göstermektedir. Definecinin bu işareti iyice incelemesi gerekmekte ve ona göre araştırma yapması gerekmektedir. Terazi işaretinin gösterdiği defineyi bulmak çok zor gibi görünse de parasının yükü bakımından emek harcamaya da değerdir. Bunun yanı sıra, terazi işareti bulunan noktada başka bir işaretin de bulunması halinde o işaretinde dikkate alınması ve çalışmanın ona göre yürütülmesi gerekmektedir. Ayrıca terazinin hafif olan yani yukarıda olan kefesinin gösterdiği yönde bulunan paranın da araştırılması es geçilmemelidir, bu parayı ya da malı bulmak daha kolaydır ve büyük ihtimalle son nokta işaretin orada bulunmaktadır 


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret298712
Site Haritası