• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Kilise yardım kasaları

Kilise Yardım Kasası

Kilise girişlerinde yardım kasası olur, kasa çoğunlukla mermer taştan yapılmıştır. kiliseye ibadet yada ziyaret için gelenler yardım kasasına para arat. bu taş tıpkı kumbara gibidir. Dolduğunuzda papaz tarafından mahzene koyulup ilerleyen yıllarda kilisenin tadilatı için açılıp kullanılmak üzere saklanır.

Aynı paradan kilisenin bazı yapı taşlarında bulmak mümkün olabilir. Aslında bu %1 ihtimal bile değildir biz yinede yazalım dedik. siz sakın para var diye kilise taşlarını kırmayın, kiliseler ibadet evidir bunu unutmayın.

Kiliseler ve Camiler

Burada şu notu hemen yazmak istiyorum. Kiliseler ibadet evleridir. Cami ve kilise arasında fark yoktur. Her ikiside Allah’ın evidir, Papaz mahzeni bulmak için kiliselere zarar vermeyin. Bu hem tarihe ve kültüre saygısızlık olur, hemde dini mekana yapacağınız zarar Allah tarafından hoş karşılanmayabilir.

Kilise bahçeleri döküntü paraların en çok olduğu alanlardır. Şunuda belirtmekte fayda var, tüm kiliseler sit alanıdır, buda şu demektir sit alanlarında define aramak yasaktır. Konuyu hobi amaçlı okuyun diye yazıyorum, sakın kiliselere zarar vermeyin.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret296644
Site Haritası