• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede delikli kaya ne anlama gelir

Birinci Görüş:
Güzel bir nişane olup rahat bulunabilecek bir gömüdür. Bakmak anlamına gelir. Bakarsan bulursun demek istiyor. Kendisinden sonra mutlaka bir ya da iki işaret daha bulunması gerekir.  Göz deliğin büyük tarafına yaslanır. Yani geniş olan tarafıntan bakılır. Türbinden bakıyormuşsun gibi bir durumdur. Gözün gördüğü alan iyice incelenmeli işaretli bir kaya, çukurlaşmış bir yer ya da tümsek gibi bir yer bulmaya çalışılmalı. Bulacağınız herhangi bir nişane definenin saklandığı noktadır. 

İkinci Görüş:
Eğer yerinden oynatılamayacak ana bir kaya üzerinde ise dikkate değerdir. Tek mezar ve deliğin dar tarafından bak anlamına gelir. En fazla 70 metre civarında yığma dik kayalık yahut çöküntüler incelenmelidir.

Üçüncü Görüş:
Delikli taşın gördüğü karşı alan mezarlık alanıdır. Genelde Ermeni mezarlıklarını ifade eder. Delikli taş üzerinde bulunan her haç işareti bir mezarı anlatır. Sunak alanında yapılabilirler. Yani adaka adanan bölgeyi gösteriyor olabilir. Burada gözden kaçırılmaması gereken nokta Ermeni mezarlıklarında küçük hediyeler olsa da Antik birer alanı ifade etmezler.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret298709
Site Haritası