• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

 Definede Yılan İşareti Ne Anlama Gelir

Definede Yılan İşareti Ne Anlama Gelir

                  Yılan işareti her devirde kullanılmış bir mezar işaretidir paralı mezarı temsil etmektedir bir çoğunda mezarın dışında da biraz parası olmaktadır.  Yılan işareti mezar koruyucusu olarak tasvir edilmiştir ve iki şekilde olur oyma yılan işareti ve kabartma yılan işareti ikiside mezarı ve parayı temsil etmektedir gömüsü biraz sordur işaretin çözümüde oldukça karışık ve zor bir işarettir bu sebepledirki bu işareti iyi analiz etmeli yanında ve yöresinde bir işaret varsa onuda kesinlikle değerlendirmelidir. yılan işaretine hemen hemen her alanda rastlanabilir dere kenarındada dağın tepesindede bir gölün kenarındada bulunabilir  fakat çözümde bu alanların etkisi büyüktür.

Definede Yılan İşareti

Yılan işareti yılanın yapılışına ve pozisyonuna göre çözümlenmesi gerekmektedir. kabartma yılan işareti ile oyma yılan işaretinin çözümleri farklıdır. Kabartma yılan işaretinin gömüsü değerlidir bu işarette yanında herhangi bir yardımcı işaret yok ise gittiği yön çok önemlidir kabartma yılan işareti güzelce bir mezarı temsil etmektedir onun için gittiği yönde iyi araştırma yapılmalı varsa yardımcı işaretlere göre değerlendirmelidir. Oyma yılan işareti de yine paranın habercisidir  bu işaret sizi bir mağaraya götürebilir.

Yılan İşareti Çözümü

Yılan işaretinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Yılanın gittiği yöne dikkat edilmeli.

 • Dili dışardamı değilmi dikkat edilmeli.

 • Yılanın pulu varmı yokmu var ise eksik pulu varmı ona bakılmalı baktınız eksik pulu var yılan puluna benzeyen bir kaya bulmalısınız gömüsü ordadır ama bir parçası.

 • Yılanın kıvrımları kavislerine dikkat edilmeli bazen yılan V işareti yapmaktadır bu size gidilecek yönü vermektedir.

 • Yılanın dilide dışarda ve ucu belirgin şekilde V yapmış ise buda yine yön vermektedir.

 • Yılanın kıvrımları size bazen bir patika yolu tarif edebilir yada bir dereyi bu durumda boyu ölçülüp patika yada dere takip edilerek son noktaya ulaşılmalıdır.

 • Yılanın Dışarı çıkmış çatal dili bazen iki dere birleşimini yada iki patika yol birleşimini anlatabilmektedir bu durumda birleşen dere yada patika yolun birleşme noktasını bulun burada kaya veya kaya taş yığma olacaktır orada bir miktar parası vardır bunu oradan almak icap eder.

 • Yılanın durağan mı hareket halindemi yoksa kaçar durumdamı bunları iyi belirleyin.

 • Yılan kaçar pozisyonda ise mezar çok yakında demektir bulduğu en yakın deliğe girecek diyebiliriz bu durumda yakında bir mağara yada toprak altında kapalı bir mağara olabilir parası ve mezarı oradadır.

 • Yılan durağan şekilde ise kafasının baktığı yönde araştırma yapın ayrıca bulunduğu alanda küçük bir emaneti olmalı.

 • Yılan hareket halinde ise gittiği yön çok önemlidir sizi mezara götürecekti.

Bu yukarıda saydığım bir yılan işareti gördüğünüzde incelemeniz gerekenlerdir şimdi yılanların poziyonları hakkındada biraz bilgi verelim.

 

Çöreklenmiş Yılan İşaretini Çözümü

 

Çöreklenmiş bir yılan var ise başı dışarıda ise hemen yakında kafasını kaldırmış biryere bakıyordur bu durumda hedefiniz baktığı yerdir yani parası oradadır. Eğerki yılan çöreklenmiş ve başını içeri almışsa bu durumda bulunduğu kayanın altındadır malı ozaman parasını yine alırsınız dikkat etmeniz gereken kuyruk kısmıdır oradan işlem yapmaya başlayın yani kayanın altına o yönden işlem yapın işaretlere zarar vermeyin.

Birbirine Sarılmış Yılan

Birbirine sarılmış yılan işaretide bulunmaktadır burda yılanlar öpüşür şekilde yada biri farklı yöne bakıyor şekilde olabilir bunlar iki adet mezarı yada tek mezarda iki çifti temsil eder bu değerli bir işarettir eğer ikisi birbirine bakıyorsa yada öpüşüyor ise çevrede son noktayı verecek bir işaret arayın ve iki kuyruğun oluşturduğu V açısı yönünde ilk araştırmanızı yapın. Eğerki iki yılandan biri farklı bir yöne baş çevirmiş ise o yönde araştırmanızı yaparak son nokta işareti arayın.

Bir Deliğe Yada Oyuğa Giren Yılan

Yukardaki resmi görünce sizlere hem bir çözümü anlatayım hemde bilgilendireyim dedim Yılan burda sunu çukuruna ilerliyor yani bir deliğe girecek burada bunun çözümü mezarı kayanın altındadır bu kayada mezar var demek bir ihtimalde hemen 10 metre içerisinde bir ana kayada mezarı olabilir burada farkettiyseniz yılan hareket etmekte tabi bu size öyle gelen aslında yılan başını geriye çekmiş katlanmış ve savunma pozisyonuna geçmiş en başta ne demiştik yılan mezar bekçisi koruyucusu olarak tasfir edilmiştir demiştik yani burada bu yılan mezarı koruyor ince ayrıntıları kaçırmayın arkadaşlar yılanın kıvrımları hangi pozisyonda olduğunu belli eder eliniz bir yılan işareti varsa internetten bildiğiniz yılan resimleri videolarına bakın yılanın pozisyonunu belirleyin.

Önemli uyarı : Arkadaşlar yılan işareti aynı zamanda tuzaklıdır dikkatli olalım eskiden mezar hırsızlığı çok olduğu için tuzaklamalar yaparlardı yılan işaretinin iki halli tuzağına rastlanmıştır çoğunlukla parası zehirlidir yada mezar odası zehirlenmiştir ona göre önleminizi alın diğer bir tuzak ise giriş tuzakları tünel ise tünel çökmeleri yada giriş tuzaklarıdır dikkatli olun. Yorumlarınızla destek olabilir yada bilgi isteyebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası