• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Fincan Define İşareti ve Anlamı

Fincan ile yuvarlak oyma birbirine benzer, fincan 7 tane olur, bazen 8, fincanın biri diğerlerinden biraz ayrı durur,  ayrı duran fincana iyi bak elini uymanın içine sok yuvarlak değil üçgendir,  ne tarafa daha fazla köşe yapıyorsa o tarafa gir iyi parası vardır.Fincan ile yuvarlak oyma birbirine benzer, fincan 7 tane olur, bazen 8, fincanın biri diğerlerinden biraz ayrı durur,  ayrı duran fincana iyi bak elini uymanın içine sok yuvarlak değil üçgendir,  ne tarafa daha fazla köşe yapıyorsa o tarafa gir iyi parası vardır.

fincanlar çoğunlukla eşkiya işareti olur,  genelde 7 tane olur, yapıldığı kayanın altında köşe biyerde bir miktar hediyesi vardır.

Bazı kayıtlardaki fincan paraları:

1- Taş oyma nöbetçi barakası , barakanın doğu tarafında alnında bütün bir ay resmi, karşısında yarım ay resmi 2 ay birbirine bakar vaziyettedir.. Burada rakamlar vardır. Bu rakamlar krokidir. Bu tepede tepsi ve alt alta sekiz fincan vardır, bir cezve, az önünde iki çift rakamlar görülür. Diğer tek rakamlar ile karşılaştırılarak şifre okunur, buradaki 12 para yeri ve ziynetleri tespit edersiniz.

2- Manda büyüklüğünde bir kaya üzerinde 12 fincan ve iki cezve bu bizim 1 çete başı ve 11 adamdan ibaret olduğumuzun ve bu variyetlerin bize ait olduğunun işaretidir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret303344
Site Haritası