• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Kaplumbağa Define İşareti

Kaplumbağa Define İşareti

Kaplumbağa Define İşareti

İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağa şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur; ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa bize hazinenin olduğu yeri, yönü hakkında bilgi verir.

Kaplumbağanın üzerindeki işaretler, kaplumbağanın yönü, ayaklarının yönleri çok dikkatli incelenmelidir. İşaretleri birbirinden farklı olup hepsinin anlamları değişik olayları ifade eder. Etraftaki düz bir taşın altında gömü olabilir.

1- Kaplumbağa dinsel bir öge olup sırtında altıgen oluşu ile sonsuzluğu vurgulamaktadır. Kaplumbağanın gösterildiği her alanda mutlaka bir tünel, dehliz veya uzun giden bir mağara vardır.

 

2- İşaret çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir.

3- Kafası kabuğunun altında ise İçinden muhtemel 3 adet yumurtaya benzer değerli metal çıkabilir.

4– Kaplumbağanın geliş veya gidiş istikametinde pınar kaynak aranmalı ve bu su kaynaklarının önünde kesme düz bir taş var ise altına bakılmalı.

5- kaplumbağalar 2 ye ayrılır su kaplumbağası kara kaplumbağası; su kaplumbağasının kuyruğu vardır yüz metre arasın kuyu vardır. Kara kaplumbağasının ise kuyruğu yoktur en fazla 9 metre civarında oda mezarı vardır. Kabartma ise Yunanlılardan kalmadır.

 

6- Tüm şifreler kabukta saklıdır, genel olarak bölgenin coğrafyasını anlatır kısacası tamamen haritadır. Emarenin hangi bölgede olduğunu buradan anlaşılmaktadır. Çok meşakkatli iş olup uzmanları tarafından çözülebilir.

7–  Eski köy evleri arasına yapılmış kaplumbağa şahıs parasıdır, baktığı evin parasını temsil eder para evin dışında avludadır. Çok fazla derin olmamak kaydıyla ortalama 1 metreden meblağ alınır.

8- Kaplumbağa olan kayada mutlaka küçük oyma vardır, bu bazen kaplumbağanın önünde bazen yan tarafındadır, küçük oyma varsa mezardır mezar oyma tarafında olur.

Kaplumbağa Çözümü Diğer Tecrübeler

Kaplumbağa işareti çevreye duyarlı işarettir bazen tüm coğrafyayı anlatırken bazende tam karşısında statü yüksek mezarların habercisidir. Özellikle sırtındaki haç ve diğer oymalar burada değerli isimlere ait mezarları olduğunu söyler.

Eski çağlardan bu yana her hayvanın her medeniyete göre farklı ritüelleri vardır önemli olan bu farklılığı yakalayabilmektir. Öncelik kaplumbağanın dönemi ve hangi medeniyet insanları tarafından işlendiğidir.

Bu açıdan bakarsak bizdeki kaplumbağa neleri çağrıştırıyor ? Kaplumbağa en başta azmin zaferini çağrıştırıyor. 1. 2. ve 3. işaret şeklinde birbirine bağlı şifrelerle donatılmış olabilir. Bu durumda bizi zorlu bir mantık muhasebesi beklemektedir kuru dere ve deve tüyü rengi tepeler her zaman şifreler arasında yerini almaktadır.

Kaplumbağa evini sırtında taşıyan bir hayvandır. Kimseye muhtaç olmayan ve dünya malı altında da ezilmeyen bir varlıktır bu yönünü dikkate alırsanız hiç ummadığınız bir dikili taşın yada ana kayanın altında parası olabilir. Özellikle belirgin kayaların dibine zula edilmiş hediye aranmalıdır.

Kaplumbağalar bilgeliğin sembolüdür. Uzun yaşayanın tecrübesi de çok olur. Hayatı bir kitap gibi okuyabilen insanlar, yaşadıklarından da ders çıkarmışlarsa bilge olurlar. Kaplumbağa uzun yaşamı sayesinde insanlar tarafından bilgeliğin sembolü olarak kabul edilmiştir. İşaretinin emaresine ancak bilgi sahibi kişiler ulaşabilir.

Genel itibarıyla su kaya ve toprak üçgeninin bir arada olduğu yerlerde kapak aranmalıdır. Bu durumu direk verebileceği gibi yardımcı ikincil işaretler sayesinde verebilir. Örnek bir yılan figürü olabilir.

Kaplumbağa aynı zamanda sadakatin sembolüdür. Romalılar yaptıkları yeminlere sadık olacaklarını kaplumbağa figürü kullanarak muhataplarına anlatırlarmış ve bunu sırtındaki haç hac figürleriyle teyit edilmiştir. (dikkat tılsımlıdır)

Bu güne kadar rastladığımız kaplumbağalar arasında çözümü en kolay olanı mezar işareti kaplumbağalardır. Kaplumbağa düz tarlaya benzer arazi içerisinde ise çevreye bakın taş öbeği yada hafif yığma görürsünüz, işte bu mezarın olduğu yerdir. Küçük yada büyük, kaya kaplumbağa yada oyma kabartma hiç fark etmez, düz arazide ise çevrede hafif yığma yerleri araştırmalısınız.

İster oyma ve isterse kabartma resim olsun; kaplumbağa şekil olarak ifade ettiği görüntü çok önemlidir. Hayvanlara ait resimler kullanılırken, hayvana ait özellikler ön planda tutulur; ve çözümler o mantıkla yapılır. Kaplumbağa bize hazinenin olduğu yeri, yönü hakkında bilgi verir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam123
Toplam Ziyaret303350
Site Haritası