• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Örümcek İşareti Ne Anlama Gelir

Definede Örümcek İşareti Ne Anlama Gelir

              Definede örümcek işareti, sıklıkla karşılaşılmayan bir semboldür. Örümcek sembolü, güneş sembolü ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Gözlemcinin, bu sembolü teşhis ederken dikkatli bir gözlem yapmasında çok fayda görüyorum.

Anadolu’da kayalar üzerinde örümcek işareti ile karşılaşılabiliyor. Bize gelen sorularda bu sembolün ne anlama gelebileceği sıklıkla soruluyor. Unutulmaması gereken, sembolün yorumlanmasında ek bilgiler ve çevrenin durumunun çok önemli olduğu hususudur. Bu ayrıntıyı lütfen unutmayın.

Örümcek sembolü, sabır ve çalışkanlığı simgeler. Bu işaretin olduğu yerde sabırlı bir sanaatkarın el işçilikleri ya da el emeğinin karşılığı güzel bir şekilde gizlenmiş olabilir. Genel amanda çok anlam yüklenilmese de, defineciler örümcek sembolüne çok dikkat ederler. Bu alanda hazine olma olasılığını yüksek görürler.

Tüm bu yorumlarda örümcek sembolünün ayak sayısı, büyüklüğü, gösterdiği yön, ek semboller, örümcek türü ve ayak biçimi gibi birçok farklı etmen etki etmektedir. Bu nedenle her vakaa kendine münhasır ve tek tek değerlendirilmelidir.

Kayalarda ve iç tabakalarda sıklıkla görülen örümcek fosillerini işaretlerle karıştırmamak da çok önemlidir.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası