• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Domuz işaretin anlamı detaylı

Domuz Define İşareti; 6 yavrulu domuz varsa dere içinde siyah bir taş olacaktır. 6 adet yavru domuz bu taşa yürür vaziyettedir. 5 kişi tarafından yuvarlanarak dereye düşürülen siyah taşı göreceksiniz. Yavrulardan biri sola bakar vaziyettedir müjde bu yavrunun baktığı yerde olup ana para dere taşının altındadır.

Diğer görüş: Domuz resmi varsa derenin şelale  yapan  yerine ineceksin   domuzluktan dökülen suyun hemen altında bir miktar müjdesi  vardır ana para  ana derenin orta kısımlarında bir su yarıntı karşısında altın ocağı suyu önünde sarp derenin birleştiği yerde burun vardır. bu burnun en sarp yerinde yüksekçe oturak bir tabure kayası, 2 köşesinde 2 adet put vardır 7 katır yük buradadır.

Diğer tecrübeler: Domuz İşaretleri tıpkı tilki gibi şans getirildiğine inanılan önemli define işaretleri arasındadır. şefkatli anne görevi üstlenir, yanında kaç tane yavru varsa yavru sayısı kadar definesi vardır, yavruların duruş şekilleri definenin arazideki gömülüş şekilleriyle benzerliği vardır, en büyük definenin yerini diğer yavrulardan ayrı duran yavru belirler, domuz işaretinin definesine ulaşmak için ilk dikkat etmemiz gereken noktalar bölgede mutlaka var olan harman yeridir. harman yeri definenin sistemli bir şekilde gömüldüğü yerdir.

 

Eğer domuzun kalçasında işaret varsa gömü yerini buldunuz demektir ayrı duran yavrular ve yavru sayısı dikkate alınacak diğer noktalardır. sabah güneşinin ilk vurduğu yerler ile akşam güneşinin ilk battığı yerler kontrol edilmelidir.

 

Domuz Define İşareti Diğer Görüşler

Definecilikte en çok önem verilen işaretlerden biri domuz ve yavrularıdır. Ayrıca dinsel tema olarakta kullanılmıştır. Domuz doğurganlığı ile bilinmektedir. Bereketi de simgeler. Beyaz domuzun gümüşü simgelediği söylenegelen rivayetlerdendir.

1- Domuzun yavrular resmedilmişse ve yavrular ana domuzun etrafında dağınık olarak duruyor iseler büyük domuzun baktığı yönde 30 adım sayılmalıdır. Define genellikle mirastır. Ya aile reisinin yada bir yöneticinin altınlarıdır.

2- Domuz önde yavrular peş peşe sıralı ise tümünün baktığı yöne doğru araştırma yoğunlaşmalı.

 

3-Yavrulardan bir tanesi diğerlerinden farklı olarak arkaya bakıyorsa gömü sürünün gittiği istikametin tersi istikametinde her yavru için bir veya on adım mesafede olup, genelde kayanın altına denk düşmektedir. Mesela dört yavru varsa gömü ya dört adım ileride yada kırk adım ileride olup, derin mesafededir. Bazen bu figür geriye doğru 30 metre mesafede kayanın altında şeklinde de ifade edilir.

4- Roma iktidarı döneminde ölümsüzlük ile bütünleştirilmiş olup, kanatlı olarak görülebilmektedir.

5- Domuz gömüsü zor ve derindedir. Bir bakıma tavuk ve civcivler konusu ile benzerlik gösterir.

6- Baktığı yön çok önemlidir. İkinci bir işaret aranır. Yavrusu veya ona ait bir uvzu aranır. İşaret küçük olup gözden kaçabilir. 1 metre altına bakılmalıdır. Buradan çok ciddi bir hazine çıkar. Altın paralar çok değerli olup onların da üzerinde domuz resmi vardır.

Belgelerde Domuz

Dere içinde siyah bir taş vardır sekiz kişi tarafından yuvarlanarak getirilen bu siyah taşı bulursan bakarımki üzerinde altı domuz resmi anası önde altı domuz yavrusu sıra sıra yürür şekildedir, yavrulardan birisinden tek bir bir domuzlu altını alıp esas malı taşın altında arayın bu derede üç yerde daha domuz işareti vardır, oturmuş vaziyette olan tek domuz mala bakar domuzun başının baktığı yeri kazarsan altında büyükçe bir taş çıkar bu taşı kaldırırsan zengin kaynağımıza ulaşırsın.

Domuz işaretinde en önemli konu sarı taştır, aslında sarı taşlar çift katlıdır kapak taşıdır. Bu taşın orta kısmında harita vardır, bu haritada kaldırımın bittiği yerin sol tarafında siyah bir taşa domuz resmi yapılmıştır. Bu domuzlu taşta ait on sekiz adet soma kağıdından harita ve bu domuzun altında bir kazan takyanus para vardır.

Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam135
Toplam Ziyaret303362
Site Haritası