• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Sunak, Haç ve Kanal örnekleri

 

Resimlere Yorumlar

Bu mevkide altın madeni veya darphane hikayeleri söylentileri var mi? Herkes bununla alakalı birsey duymuş veya anlatıyor mu? Diğer soru: Haç bu işaretlere ne kadar mesafe de?

İlginç bir yer, haç olmasa kült alanı diyeceğim ama belki de gelen her medeniyet bir iz bırakmış.
Çift kanallı işarete yoğunlaşmak geliyor içimden, kolay gelsin.

Eğer o gerçekten haç ise uzun kolu yani hemen dibinde aşşa doğru mezarı olmalı işaretten çıkarımım bu şekilde…. Tabiyki doğrulamak için güzel bir tespit gerekli..

yatay giden patika kesim dikey alta doğru inen ince kanallar. Mahzenler güneydoğu istikametinde olup seni girişe zikzaklı oymalar götürür .Zemine yakın oymalar biter .son oymadan hizalı yer ile kaya arasında ön düzlükten girilir. Üstte ve patika kesimli işaret noktalarında kaya kasa da var. Odadan odaya geçişlidir. Odalar kapalıdır. İşçilik gayet zordur. Erbabı için normaldir. Kısa tüneli vardır. Dramos gibi. Şahsen ben olsam kaç yılımı da alsa burayla ilgilenir çözerdim. Kral işaretler ve yer. Bölge olarak Marmara – iç Anadolu veya neresidir_?

Burada böyle ustalar varken eliniz boş dönmez inşallah. hakkınızda hayırlısı

Arkadaşlar Bölge Gümüşhane

Gümüşhane Giresun ordu. Bu yöreler çok esrarengiz.

Çeşitli dönemlere ev sahipliği yapmış bir alan. Herşey bu kaya ve 100 metre içerisinde. Mahzen, kaya mezarı, toprak ta oda mezar… Tecrübenizle alakalı tespit ve işlemi zor veya orta seviye denilebilir.

Mevkide altın madeni falanla ilgili bisey duymadık. hac ile bu işaretler ayni kayada ustam.

Burada mevzu yılan ve krokisidir. Mor renk oymalar Büyük mor sunak oyma yılanın bası motiflidir. Baş anatomisi uyumludur. Diğer ortanca mor renkli oyma vurgu ölçü hesap içindir. Küçük mur oymada öyle. Bu oymalar ve çizgi ile birleşme Bize verdiği kroki baklava dikesidir .Demek alanda dağınık başka mahzenlerde var. Asıl mahzen bu kayadadır. Yine burada ki üçleme kasa durumuna vurgu yapmaktadır. Bunun az ilerisinde ki küçük oyma vurgular kayanın altına doğru inmeye devam ediyor mu zikzaklar gibi.

Sarı alanlara dikkat kasa ihtimali için mavi hat sedir dönen kemer dönen kısım.Buranın önemini çok artırıyor.Friz gibi düşünün , süsleme ve rütbe manalarında.

Burayı şifreleyen mimar işini intizamlı gerçekleştirmiş, Bunca işaret var ama son nokta ortada mi diye sorucak olursak ? Hayır son nokta şu resimlerin içerisinde yok. Sizin son noktayı ( Ok kafası, veyahut parmağın ilk boğumu girecek kadar bir murç izi olucak ) bunu bulmalısınız… Son işaret biraz gizli olur kayaların yan toprağa yakın kısımlarına da bakmanız icap eder…

murat ustam burada siz başarı talep ederseniz üstten başlayıp alta doğru giden düzensiz sırası bozuk zikzaklı oymaları fındık oymaları takip edin.

Ustam oymaların toprakla(zemin) birleştiği yerden mi isleme başlayın diyorsunuz veya giriş oradan mi demek istiyorsunuz, dediğiniz zikzaklı oymaların yönünün nerde olması gerekiyor veya öyle bi gereksinim var mi.

Haç işaretinin olduğu kaya büyük ihtimalle mezarıda kayanın kendi içindedir girişi bulmak size kalmış fotolama eksik olduğu için. Birinci video da suyu döküpte aşağı gidiyor dediğiniz kayada da girişi o aşağı kısımdadır ama aşağı kısımı geriden net olarak kayanın tamamını göremediğimiz için şurasıdır diyemiyoruz yine eksik görüntülemeden dolayı…
Bölge olarak makine sesi çıkartarak çalışmaya müsait değilse hiç boşa vaktinizi emeğinizi paranızı harcamayın. Bilek gücüyle zor işler.

Oymaların toprakla zemine 1 insan boyu veya 1 metre kala bitmesi lazım gelir. Yön olarak Güneydoğu olması veya güneybatı.

 

definede sunak ve haç işaretlerin örneği

definede sunak ve haç işaretlerin örneği

definede sunak ve haç işaretlerin örneği

definede sunak ve haç işaretlerin örneği


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam73
Toplam Ziyaret296639
Site Haritası