• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Cinnabar, Zincifre veya Zinober taşı nedir ?

Cinnabar, Zincifre veya Zinober taşı nedir ?

Cinnabar, dünyanın çeşitli yerlerinde damarlarda bulunan zehirli bir cıva sülfür mineralidir. Parlak renginin yanı sıra cıva içeriği için de değerlidir. Cinnabar opak, şeffaf veya yarı saydam olabilir.

Cinnebar Ne İşe Yarar

Cinnabar atılım taşı olarak kabul edilir. Devrim niteliğinde değişiklik yapmak isteyenler kullanılır. Bu taşın zor durumlarda size rehberlik edebileceğine, servet yaratmanıza ve aşkı bulmanıza yardımcı olabileceğine inanılır.

Cinnabar Taşı Özellikleri

Cinnabar Taşı, morumsu veya kahverengimsi renkler de dahil olmak üzere , çoğunlukla kırmızı ila gümüş-kırmızı arasında bir renktedir. Doğada granüler, trigonal kristaller halinde bulunur .

 

‘ Cinnabar yada Zincifre’ olarak da adlandırılan Cinnabar Taşı, adını ‘Ejderhanın Kanı’ kelimesinin Farsça versiyonundan alır.

Cinnabar Taşı Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Cinnabar Taşı, etrafınızdaki negatif enerjileri uzaklaştırmak ve onları pozitif ve hafif enerjilerle değiştirmek için oldukça faydalıdır.

Son derece sıkıntılı biriyseniz, Cinnabar Taşına sahip olmak, hayatınızı değiştirebilir.

Bu harika taşın bir başka çekici özelliği de onu tutan kişiye çok uzun ömür vermesidir.

 

Ayrıca hayatta özgürce yaşamanıza yardımcı olacak Cinnabar Taşı’nı düzenli olarak kullanarak en derin korkularınızı ve kırgınlıklarınızı giderebilirsiniz.

Benzer şekilde, size iç huzuru verecek ve sizi daha şefkatli bir insan yapacak olan öfke duygularınızı yok edecek çok güçlü bir taştır.

Cinnabar Taşı, zihin üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Zihinsel çevikliğinizi artırabileceği ve yaratıcı, analitik ve hızlı fikirler üretmenize yardımcı olur.

Buna ek olarak, Cinnabar Taşı, yatakta kendinize güvenmenizin anahtarı olan kundalini enerjinizi uyandırma yeteneğine sahiptir.

Düzenli olarak kıskançlık yaşıyorsanız, Cinnabar Taşı’nın gücü, kafanızdaki kıskanç düşünceleri ve karşılaştırmaları ortadan kaldırarak kalbinize huzur verecektir.

Ayrıca, Cinnabar Taşı reflekslerinizi hızlandırabilir. Böylece dövüş sanatları, ekstrem sporlar, yarış ve avcılık gibi alanlarla uğraşan kişilerin bu taşı yalınlarında tutmaları gerekir.

Ayrıca, İkna yeteneklerinizi ve pazarlama becerilerinizi geliştirmek için iş sırasında bu taşı yakınınızda tutmalısınız.

Ayrıca, kişiliğinizi geliştirmek ve daha onurlu, cesur veya güçlü olmak istiyorsanız, Cinnabar Taşı oldukça faydalıdır.

Cinnabar Taşı Size Nasıl Yardımcı Olacak?

Cinnabar Taşı, kullanan kişiye bolluk ve uğur getirmesi ile bilindiği için zenginliğe aç olan kişiler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Cinnabar taşı’nın ticaretle derin bir bağlantısı vardır.

Bu güzel taş aynı zamanda daha düşünceli ve şefkatli olmanıza yardımcı olacak ve gönüllü çalışma gibi sosyal hizmetler şeklinde topluma geri verme arzusunu aşılayacaktır.

Başarılı bir lider olmak istiyorsanız bu taş sizin için idealdir çünkü aşırı agresif veya otoriter olmadan daha iddialı olmanıza yardımcı olur. Bu nedenler, kariyer beklentilerinizi geliştirmek istiyorsanız veya yeni iş girişimleri denemeye karar veriyorsanız, Cinnabar taşı’u harika bir seçenek haline getiriyor.

Cinnabar Taşı’nın yaygın olarak “Tüccar Taşı” olarak bilinmesi, etkileyici zenginlik elde etmenize ve elde tutmanıza yardımcı olma yeteneğinden bahseder.

Artık patronunuzu sorunlara en iyi çözüme sahip olduğunuza ikna edebilirsiniz çünkü Cinnabar Taşı, insanları fikirlerinize ve planlarınıza inanmaya ikna etmek için size doğru becerileri verecektir.

Ayrıca, hayallerinizin en önemlisini gerçekleştirmenize, onlar üzerinde çalışmanız için size motivasyon verir. Ve hayatınıza refah getirmenize yardımcı olabilir.

Çok çeşitli sağlık yararları ile Cinnabar Taşı, fiziksel rahatsızlıklara ve hastalıklara yardımcı olmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Sadece bu değil, aynı zamanda bu güçlü taş, enerji akışınızdaki tüm tıkanıklıkları giderebilir ve vücudunuzu dengeleyebilir.

Kan hastalıkları olan kişiler, kanı iyileştirme ve arındırma özelliğinden dolayı Cinnabar Taşının düzenli kullanımını göz önünde bulundurmalıdır.

Aynı şekilde Cinnabar taşı, vücuttaki kansızlık ve hemoglobin düşüklüğü gibi hastalıklara da çözüm olabilir.

Ayrıca, Cinnabar Taşı’nın kanser ve tümörlerin tedavisinde kullanımı nadir değildir, çünkü bu taş hücrelerin kontrolsüz büyümesini ve çoğalmasını önleme gücüne sahiptir.

Cinnabar Taşı, kan hücrelerinin yenilenmesini ve büyümesini hızlandırabileceğinden, özellikle büyük miktarda kan kaybına neden olan yaralanmalardan hemen sonra bu taşı kullanın.

Cinnabar taşı, doğurganlığınızı da artırabilir.

Benzer şekilde, bu taş hamilelik sırasında çok faydalıdır. Plasentanın işlevini koruyabilir. Ve anne ile fetüs arasında normal bir kırmızı kan hücresi sayımı sağlayabilir.

Ayrıca, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir. Bakteri, mantar ve viral enfeksiyonları tedavi edebildiği için yaygın bakteri ve hastalıklar size zarar vermez.

Cinnabar Taşı özellikle staph ve strep gibi enfeksiyonlarda faydalıdır.

Kilo verme girişiminizde başarısız olduysanız, Cinnabar Stone altta yatan sorunları çözerek sağlıklı ve güvenli bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Ayrıca, çıban veya cilt döküntüsü, lezyonlar gibi ilgili sorunları giderebilir.

Buna ek olarak, Cinnabar Taşı, elektromanyetik darbeleri dengeleyerek vücudunuzdaki elektromanyetik bozokluğu giderebilir.

Bunun dışında sinir sistemini iyileştirmek ve beyni güçlendirmek için bu taşın kullanımı da nadir değildir.

Daha sonra uyku apnesi olan kişiler, huzurlu ve kesintisiz bir uyku için vücutlarını ve özellikle boğaz kaslarını gevşetmek için bu taşı tutmayı düşünmelidir.

Cinnabar Taşı ve Ruhsal Şifa

Cinnabar taşı, psişik yeteneklerinizi geliştirmek ve içinizdeki mistik güçleri uyandırmak için güçlü bir araçtır.

Üstelik, hayatınızı tamamen İlahi İrade ile hizalamak istiyorsanız, Cinnabar Stone idealdir.

Ek olarak, meditasyon sırasında Cinnabar Taşı kullanırsanız, enerjinin İlahi kaynaktan nasıl aktığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

En önemlisi, Alemlerdeki ruhsal varlıklarla derin ve güçlü bağlantılar kurmak için kullanılır.

Cinnabar Taşı, Aşk ve Romantizm

Cinnabar Taşı, aşkı ve ilişkileri geliştirmek için kullanılmıştır.

Bu taşı kullanarak cinsel hayatınızı renklendirme ve birbirinizin en derin cinsel arzularını ve fantezilerini gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Cinnabar Taşı sizi daha arzu edilen bir insan yaparar

Ayrıca Cinnabar Taşı, sadakat duygularınızı geliştirir, ilişkinizdeki sadakati artırır ve herhangi bir skandal davranışa kapılmanızı engeller.

Cinnabar Taşı en romantik taşlardan biri olduğu için, tatmin edici ve güvenilir ilişkiler kurma yeteneğinden yararlanmaya çalışmalısınız.

İlişkinizdeki uyumu ve sevgiyi artırmayı düşünüyorsanız bu taştan yapılmış bir yüzük kullanın. Ve yüzük parmağınıza takın.

Cinnabar Nasıl Kullanılır ?

Bu taşı kullanmadan önce, güçlerinin nasıl çalıştığını ve en fazla faydayı elde etmenize yardımcı olabileceğini anladığınızdan emin olun.

Bu taşla meditasyon yapmak çok faydalı ve huzur verici olsa da, piyasada çok çeşitli Cinnabar taşı takıları vardır.

Cinnabar taşı içerdiği cıva nedeniyle diğer taş ve kristallere göre daha dikkatli kullanılmalıdır, bu nedenle taşı kullandıktan sonra mutlaka ellerinizi uygun şekilde yıkamalısınız.

Bu taşı uygun şekilde kapatılmış bir bez torba içinde tutmak, çok güvenli ve tavsiye edilen bir uygulamadır.

Ayrıca, toksik olabileceğinden bu taştı solumadığınızdan emin olun.

Genel olarak, doğal cıvanın toksik izleri vücut tarafından emilebileceğinden, taşla bedensel temastan kaçınmaya çalışmalısınız.

En önemlisi, onu yutmak ölüme bile yol açabilir, bu yüzden tüm güçlü faydalarını elde etmek için onu çok dikkatli kullanmalısınız.

Cinnabar Taşını hayatınıza zenginlik getirmek için kullanıyorsanız, taşı paranızı koyduğunuz yere koyun.

Ayrıca, Cinnabar taşını daha uzun süre ve daha sık kullanan kişilerin, az kullananlara göre daha iyi sonuçlar verdiğini unutmayın.

Son Düşüncelerim

Cinnabar Taşı, hayatınızda refah ve mutluluk arıyorsanız kullanabileceğiniz harika bir taştır.

Cinnabar taşı, enfeksiyonlar, sinir bozuklukları, uyku sorunları, cilt döküntüleri, tümörler ve kısırlık konusunda size yardımcı olabilecek çok sayıda iyileştirici güçle birlikte gelir.

Hayatınız aşk, sadakat veya romantizmden yoksunsa, tutkulu ve uzun süreli ilişkiler bulmak için bu sizin için ideal.

Ayrıca, Cinnabar Taşı, zenginliği tezahür ettirmek için çok popülerdir ve hayatınıza bolluk getirebilir.

Ayrıca, daha yaratıcı, şefkatli, duygusal olarak güçlü, kendine güvenen veya cesur bir insan olmak istiyorsanız bu taşı kullanın.

Cinnabar nerede bulunur?

Cinnabar genellikle son zamanlarda aktif olan volkanları çevreleyen kayalarda oluşur, ancak kaplıcalar ve fumarollerin yakınında da oluşturulabilir. Cinnabar’ın bulunabileceği belirli yerler Sırbistan, İspanya, Çin, İtalya, Yunanistan, Türkiye, Güney Amerika’dır. ABD’de olduğu gibi Kaliforniya, Teksas, Oregon ve Arkansas eyaletlerinde. Dünyanın en büyük cinanbar madenciliği çinde yapılır.

Cinnabar ne renk?

Cinnabar’ın rengi çeşitli kırmızı, kahverengimsi-kırmızı veya gri tonlarında gelir. Parlak kırmızı veya morumsu-kırmızı renk en güzel ve en çok aranan renktir. Cinnabar’ın bir formu da siyah renkte gelir.

Kuvars içinde cinnabar

Cinnabar ve kuvars aynı simetri sınıfındadır. Cinnabar, kuvars birikintilerinin yanı sıra kuvars içine gömülü olarak bulunabilir. Kuvars içindeki görünümü genellikle kana benzeyen kırmızı lekeler veya çizgiler olarak görünür.

Cinnabar ve Cıva

Cinnabar, cıvanın doğal olarak oluşan tek şeklidir. Aslında, cıva, minerali ısıtarak ve cıvanın bir buhar olarak kaçmasına izin vererek, Cinnabar’dan çekilir, daha sonra yakalanır ve sıvı formda yoğunlaştırılır. Cinnabar’ın kendisi, kırılırsa mineralin içinde bir damla sıvı cıva içerebilir.

Cinnabar zehirli midir?

Cinnabar’ın toksik olduğu belirlendi , ancak bu mineralin doğal halde ne kadar toksik olabileceğine dair gerçek bir tespit yapılmadı. Ancak, güvenliğiniz için, doğal Cinnabar’a aslan dokunmayın. Asla Cinnebar tozunu solumamalısınız.

Cinnabar’ın sağlığınızı ne kadar etkileyebileceği bilinmemekle birlikte, cıvanın kendisi nörolojik, gastrointestinal ve böbrek sistemlerini etkiler. Zehirlenme, cildin solunması, yutulması veya emilmesinin bir sonucu olabilir.

İşlenmemiş Cinnabar taşına dokunmak çok tehlikelidir

Henüz İşlenmemiş cinnabar taşı ciddi derecede cıva içermektedir. Dokunduğunuzda ölüme bile yol açabilir. Kırılırsa içindeki cıva salınımı direk ölüme yok açabilir. Cinnabar taşı erken roma döneminde kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu kadar tehlikeli bir taşın tam olarak nasıl kullandıkları tam olarak bilinmemektedir.

Unutmayın tüm yazılanlar sadece efsanelere dayalıdır. Gerçekte başarı elde etmiş biri bulunmamaktadır.

Cinnabar, (Zinober) Taşı Efsanesi

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret298709
Site Haritası