• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Baston, Asa Define İşareti ve Anlamları

Baston, Asa Define İşareti ve Anlamları

Baston bir yolun bir derenin bir tünelin kıvrım yaptığını anlatır, baston tek ise anlatılan yeri bulup gitmen gerekir baston adamın elinde ise bu asa demektir, asanın gösterdiği yer para yeridir.

Baston AnlamıBaston ve asa genelde bulunduğu alandan daha yukarı gitmenizi anlatır buralarda zirve neresi ise oraya mutlaka bakın gözlerinizle anlayamazsanız bile dedektör desteği ile kontrol edin.

Baston AnlamıBaston olan yerde define vardır baston dehlizin krokisi demektir baston işareti yanlarında murçlar varsa bu tuzak anlamına gelir. tuzaklar genelde tünelin viraj noktasında olur.

Baston AnlamıBaston yaşlı adam mezarıdır aşiret reisi kabile reisi gibi toplumun önde gelen isimlere hitaben yapılır, mezarı oldukça iyidir içinden tahmin edemediğiniz kadar eşya çıkar bu eşyalar genelde pişmiş tuğladan yapılmış mutfak malzemeleri türünden eşyalardır.

Diğer Anlamı: Baston işareti önünde patika yol vardır bu yolu takip ettiğinde orta boy bir tepeye denk gelirsin yer burasıdır girişi doğu yada güney doğu tarafındadır.

Baston Anlamı: Kabartma olarak yapılmış baston işaretleri, bulunduğu bölgenin haritası gibidir. Eski bir yolun güzergahını vermiş olabilir. Bu istikamette baston kıvrımında doğaya aykırı farklılıkları iyi derecede gözlemlemeliyiz. Ayrıca baston işareti, mağaranın veya tünelin şeklinide vermiş olabilir. Bu durumda ise yakınında mağara olma olasılığı olan kayalıklarda kapatılmış alanları,önleri tıkanmış alanları kontrol etmeliyiz. Doğal görünen kayalara özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz.

Diğer Anlamı: Baston İşaretinin ucunda murç izi varsa gömü bu noktadadır, tam altına doğru inmeniz gereklidir.

Asaları yalnız bulma çok zordur genelde insan, papaz yada çobanın elinde olur,  asa normal tutuş şeklinde değildir mutlaka bir yeri gösteriyordur gösterdiği yere bakın orası iyidir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret296644
Site Haritası