• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede El İşareti Ne Anlama Gelir ?

Definede El İşareti Ne Anlama Gelir ?

Definede El İşareti Ne Anlama Gelir ?

El yemin işaretidir, bir topluluğa ait yüklü  miktarda parayı temsil eder.  gömüsü derindir en az 14 kişi 14 gün çalışmayınca elin parasını alamaz.  Eş dost hısım akraba kim varsa toplanıp paralarını bir araya getirip topluca yapılmış gömüdür,  gömen kişi sayısı çok fazla olduğu için gömüde buna paralel olarak derin ve tuzaklı olur.  gömü tamamlandıktan sonra guruplar arasından hiç kimse diğerinden izinsiz olarak bu parayı almaya gelmez, gömü bittiği an el işareti yapılır bu işaretin üzerine el basılarak yemin edilir.

Diğer görüş;

El işareti mezar işareti olma ihtimali yüksektir, mezarsa yönü parmaklar verir, olması gerekenden farklı parmak varsa işte bu şifredir, mesela normalden dada uzun yada kısa duran parmak, yada belirgin yada silik parmak, birbirine bitişik yada ayrık parmak bunların hepsi şifredir bunlar dikkate alınarak çözüm yapılmalıdır. Eğer el işareti kabartma ise malı derin olmaz, en fazla göbek derinliğindedir doğru yeri bulduğunuz zaman 1 kişi bile malı alabilir.

Diğer görüş;

El içinde istavroz yada put varsa burası son noktadır, elin yapıdığı kaya çok büyükse mal bu kayanın altında olabilir, dikkat edin bu kaya tuzaklıdır altından malı almak kolay değildir. putun bir kanadı biraz uzunsa mal uzun kanat tarafındadır kanat ölçülerek çıkan cm 7 ile çarpılıp uzun tarafa gidilir, mesela kanat 8 cm ise 8×7 56 yapar 5,60 metre gidilerek malın üzerine gelinir.

Başka Bir Görüş;

Sol elin 100 adım ilerisinde birde sağ el bulursan bu elin  alttan iki parmağı kapalı olmalıdır yani bir tabanca şekli gibidir işaret parmağı karşıyı gösterir vaziyettedir, gösterdiği yerde yüklü miktarda hazinesi vardır, dikkat bu eşkiya parası olup bu bölgede başka gömülerde aranmalıdır.  Bu bölgede bir mağara bulursanız burada 1 el birde ayak işareti arayın, burada birde insan büstü vardır yani yarım adam resmi bu adam kara taşa bakar vaziyettedir  bu taş en az 3 kişinin kaldırabileceği büyüklükte olmalıdır  7 ester yükü mal buradan alınır.

 

Bir figürana baktığınızda bunu kaba şekilde görmeyin tasarımda farklılıklar arayın,  tasarımda her şey normaldir fakat bazı bölümler olması gerektiği şekilde değildir işte bunlar bizim aradığımız farklılıklardır.  bunlar aslında saklanmış şifrelerdir. İşareti yapan kişi bu ince ayrıntıları işarete gizler dikkatli bakarsanız bu farkları kolayca anlarsınız. birde esas olan işaret içinde saklanmış işaret varmı onuda mutlaka kontrol edin. mesela  el işareti içinde saklanmış bir V işareti bulmak mümkündür. o zaman bu eli V olarak yorumlamak gerekebilir.

 

 

Mesela üst resimdeki kabartma el işaretini inceleyin, işaret parmağı olması gerektiği gibi değil. sırça parmak diğer parmaktan olması gerektiğinden daha açık işte bunlar el içine gizlenmiş şifrelerdir.

 

işaret parmağı kesik, işte bu bize yön verir. ve hatta işaret parmağın önünde birde kare oyma var, bu şu demektir, bu parmağın gösterdiği yerde bir oda var. hemde sağlam bir oda. Koldan anladığımız her hangi bişey yok sadece fikir yürütebiliriz muhtemelen odaya giden bir tünel var, yada merdivenlerle inilen bir oda. Dikkat ederseniz sırça parmağın yanında aşağı doğru inen bir işaret daha var, bilek seviyesine geldiğinde sola doğru akım yapıyor. buda yön veriyor fakat oradaki emarenin ne olduğunu anlayamadık. muhtemelen burada 2 ayrı yerde değerli eşya var biri işaret parmağın gösterdiği yer. diğeri sırça parmağın yanındaki işareti takip ederek bulunabilir.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret298710
Site Haritası