• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Daire İşaretleri Ne Anlama Gelir ?

Definede Daire İşaretleri

 

 

Definede daire işaretleri, sıklıkla karşılaşılan bir semboldür. Daire sembolünün yorumlamanın temelinde işaretin büyüklüğü yer almaktadır. Daire işaretleri genelde kuyu girişlerini ifade eder. Tabiki gizli girişleri de simgeleyebilmektedir. Bazen halka işareti ve nokta olarak karşımıza çıkar ya kendisi ya da altı üstü yanı giriş olabilmektedir. Bu çizgiler kapatılmış ağız girişlerini temsil edebilir.
Hazine arayışında karşımıza çıkan daire işaretleri kilise manastır gibi kutsal yerlerin mahzen girişlerini belirtmek için yapılmış bir işaret olabilir.
Bunların haricinde mağara mahzen gibi yerlerin girişlerinde karşılaşacağınız ufak çember daire birden çok daire iç içe geçmiş daireler çembeler hepsi tuzak işaretleridir. Dikkatli olunması gerekir.
Özellikle iç içe geçmiş daireler çok iyi dizayn edilmiş sıralı tuzak sistemini tasvir ediyor olabilir. Ayrıca kabartma çember işareti ya da oyma çember işaretinin çözümde anlamı değişmez. Bazı kaya mezarı girişlerinede bu daire işareti konulmuştur.
Daire, insanlık tarihinin bilinen en eski define işaretidir. Tarih öncesi dönemlere ait pek çok bulgunun bu şekille motive edildiğini görürüz. Daireler ortalama 15-20 cm. den 40 cm. ye kadar çapta olabilir. Daire kadim Anadolu kültürlerinde sonsuzluk ve ebediyet kavramlarını da içeren anlamlarda kullanılmaktadır.
Bu nedenle bu define işaretinin olduğu alanda soylu kişilere ait hediyeler bulunabilir.
 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası