• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Tilki İşareti Ne Anlama Gelir

 

Tilki işareti az görülse-de definesi çok olan önemli define işaretleri arasındadır, şans getirdiğine inanılır özellikle eğlence yerlerinde tasvir edilir. Eğer arazide bir tilki işareti bulursanız patika yok üzerindeki hakim tepeye bakılır.

Yine tilki işaretleri bazen mezar girişleri-nede yapılabilir, mezar girişlerine yapılan tilki işaretinin anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur. mezar içerisinde yüklü miktarda heykel ve obje olduğunu anlamamıza yardımcı olur. tilkinin domuz işaretleriyle bağlantısı olduğuda bazı kaynaklarda mevcuttur.

Tilki ölen kişinin 40 yaşından yukarıda olduğunu anlatır, kişi aynı tilki gibi kurnazdır bu yüzden tilki işareti yapılır kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz onu gömen tilkiden daha kurnazdır kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin ne varsa kuyrukta.

Tilki bazı medeniyetlerde kutsal hayvan olarak tanımlanır. mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. mezar tilkinin hemen arkasında yada altındadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası