• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Topal Ayı İşareti Ne Anlama Gelir ?

Topal ayı:Eşkiya işareti olarak bilinmektedir. Aslında bu işaret net olarak çözülmemiştir. Aşağıda yazacaklarımız net yorumlar değildir.1- Define mağaranın içindedir. Önce ayının topal olan ayağını bulunuz ayak yakınlarından mağara mahzen işareti arayınız. Tüm uzuvları varsa ayının bulunduğu kaya giriştir. Eksik uzuv varsa eksik uzuv aranmalıdır. Hedef kapalı mağaradır ve 50 mt. den uzak olamaz. Malzemesi içeride açıktadır. Uzuvlar eksikse ayının eksik uzvu aranmalıdır. Civarda 50 metrelik bir alanda mağara arayınız. Bulursanız zaten parayı da buldunuz demektir. Eğer ayı tam ise resmin olduğu kayada çalışmalısınız. Ayının baktığı yön de önemli. Mağarayı bulmanız yeterli olup hazinesi ise mağaranın duvarında kabartma olan taşların arasındadır. Topal ayının ayağını dereye yakın kayalık yerlerde arayın ayrıca karşı taraf ve hizalarına bakmanız tavsiye edilir.

 2- Ayı pençesi orman muhafızı veya orman gözetleyici kavramlarıyla ilişkilendirilir. Bu motif cesurluğu, bilgeliği, gücü ve bereketi de simgeler. Bu pençe bulunduğunda çevrede topal bir ayı aramak gerektiği söylemi defineciler arasında sürekli konuluşagelen bir söylemdir.3- Çok değerli ve çok aranılan bir işarettir. Size bakan bir kayada ve normal ayı büyüklüğünde tasarlanmış olmalıdır. İki hazinesi olduğu söylenir. Birincisi eksik sağ ayağın bulunduğu kayanın altında. İkincisi ise yakınlarda 7-8 basamaklı bir merdiven varsa üzerinde ok işareti olan basamağın altında.
4-topal ayının 50 metre önünde kesik ayağı vardır.ayağın altında hediyesi vardır.baktığı yönde 30 ila 150 metre mesafede derenin karşısında 3 basamak merdiven vardır.topal ayının mahzeni burdadır.AYI (KABARTMA): Tüm uzuvları varsa bulundugu kaya gırıstır. Eksık uzuv varsa aranmalıdır. Hedef kapalı magaradır. Ve 50 m den uzak olamaz. Malzemesi içeride açıktadır. uzuvlar eksikse ayının eksik uzuvu aramalısın.civarda 50 mt.lik bialanda mağara ara.bulursan zaten parayıda buldun demektir .eğer ayı tam ise resmin olduğu kayaya çalış.ayının baktığı yönde önemli. EŞKİYA BU İŞARETLERİ HER YERE YAPMIŞ SAHTESİNİ GERÇEĞİNİ BULMAKDA PİYANGO GİBİ BİR ŞEY TOPAL AYININ KESİK AYAĞINDA MÜJDESİ 50 KG ALTIN OLDUĞU KENDİSİNDE İSE MÜTHİŞ HAZİNE OLDUĞU DİLDEN DİLE SÜREGELMİŞ VE BUNLARDA BAZI EŞKİYA BELGELERİ İLEDE BELGELENDİRİLMİŞTİR BUNA İSTİNADEN TOPAL AYI HİKAYESİ GENELDE HER BÖLGEDE RASTLANILMAKTADIR…

mağarayı bulman yeterli hazinesi ise mağaranın duvarında kabartma olan taşların arasındadır. ALLAH a emanet olun..! topal ayının ayağını dereye yakın kayalık yerlerde ara karşı taraf ve hizalarına bakmanı tavsiye ederim.
Bu işaret çok aranılan ve çok değerli bir işarettir.

1- size bakan bir kayada olması gerekken bu işaret normal ayı ebatlarında kaya ya çizilmiş olmalıdır. Ayının sağ ayağı yoktur. İki yerde hazinesi vardır. Hazinesi de külçe altındır. Birinci hazinenin yeri şu şekildedir; bu işaretin yakın çevresinde bu topal ayının ayağı vardır. Çok dikkatli bakılmadıkça bu ayağı bulmak imkansız dır. Bulduktan sonra o ayağın bulunduğu kayanın altını kazın birinci hazine buradadır. İkinci hazine ise yine işaretin çevresinde 7 yâda 8 basamak olmalıdır. İşte bu basamakların birinde bir ok işareti vardır. O ok işaretinin olduğu yöne doğru gidin orda sizin karşınıza kapalı veya açık bir mağara çıkacaktır. Çıkmazsa eğer okun olduğu basamağı bir balyozla yoklayım boşluk varmı varsa taşı kırıp hazineye sahip olabilirsiniz. İkinci hazinede buradadır. ( literatüre göre bu topal ayının hazinesi eski eşkıyalardan volçan'a aittir. )
2- birde çerçeve içine alınmış topal ayı vardır. Bu topal ayının ayağını bulduğumuzda ayağının karşısında bir mağara bulunmaktadır. İşte o mağarada ayının hazinesi bulunmaktadır. Mağaraya girişte mağara içine bir adım atın ve adım attığınız yeri kazın orda bir heykel vardır. Bu hazinenin müjdesidir. Mağaraya girdiğinizde tavana bakın tavanda nuska (üçgen) şeklinde bir kabartma olmalıdır o kabarmayı kırın ve içinde bir harita ve iki tane altın para vardır. O harita mağaraya saklanan hazineyi göstermektedir. Mağaranın duvarında büyükten küçüğe doğru çizgiler vardır bu çizgiler sekiz tanedir. Ve küçük çizginin gösterdiği yerde ayının hazinesi vardır.

Kabartma Ayı: Şayet tüm uzuvları tam ise bulunduğu kaya giriştir. eksik uavu varsa eksik olan uzuv aranmalıdır. Hedef kapalı bir mağaradır ve 50 mt den uzak olmaz.malzemesi içeride açıktadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret296640
Site Haritası