• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Ayak İzi Ne Anlama Gelir çözümü

1- Parmaksız ayaklar mezar işaretidir,  mezar uzaklığı azami 100 metredir,  genelde karşısı sağ yada sol tarafında mezarı olur.  ayak boyu kaç cm ise bu mezar uzaklığını verebilir.  ayak boyunun her cm si arşın, kulaç ve dirsek ölçüleriyle çarpılıp  mesafe bulunabilir.

2- Parmaklı ayaklar parmaksız ayaktan daha değerlidir,  parmaklar arasındaki farklılık çözüm için önemli ip uçlarıdır. mesela olması gereken uzunluktaki parmak daha uzun yada daha kısa ise işte bu bizim aradığımız yön verici şifredir. işaretlerin genel yapısı ne olursa olsun bize yön ve mesafe verecek gerçek işaretler ana işaretler içerisinde saklanmış şekilde olur biz bunları dikkate almalıyız.  bunun bir örneğide olması gerekenden çok fazla belirgin olan parmak veyada  silik yapılmış parmaktır, birbirlerine yakınlıkları dahi olması gerektiği kadar olmalı biraz ayrık yada bitişik duran parmak şifrenin habercisidir.

3- Ayaklar yön vermek içindir ister para olsun ister mezar olsun her daim yön verir,  gidilmesi gereken mesafe ne kadardır bununla da ilgili bilgiler ayakta saklıdır. Her ayağı mezar yada gömüye yormak yanlış olabilir; patika yol kenarında  şehir merkezine yön veriyorda olabilir, han ve hamam gibi yerlerde ayak işareti ile yön gösterilmektedir. tabi bu %1 lik ihtimaldir. işaretlerinin %60 ı mezar %35 i gömü işaretidir. işareti neye hizmet için yapılmışsa bunu yanındaki işaretlerden anlayabiliriz, sade ayaklar genelde mezarı verir.

 

4- Ayak direk meblağ yerini verir son nokta işaretidir. işaretin yanından para yeri görünür vaziyettedir;  parası parça taşlar öbeklenmiş üzeri toprakla kapatılmıştır  dikkatli baktığınızda farklı zemin yapısı kendini belli eder.

5- Ayak boyunu ölç 1 cm si 1 adım hesapla ayak boyuna git parayı al; bu tecrübesi edilmiş  çözümdür. yine aynı şekilde ayak istikametine 21 adım say yer orasıdır buda parası alınmış örneklerindendir.

Ayak İzi Define İşareti Anlamı Devamı

6- Düz zemindeki ayağın malı düz zemindedir; çapraz dikey kayalarda olan malın yukarıda olduğunu söyler, dik kayalarda başı aşağıda ayak işareti bulursanız bu mağara girişi habercisidir; mağaralar genelde açık mağara olup direk ayakta girilir şekilde büyüktür.

 

7- ok işareti ile ayak işareti birbirine benzerlik gösterir; her ikiside yön veren işarettir, bazı ayağın topukları sunak olarak kullanılmış burada ateşler yakılıp şifalı sular dökülmüştür.  bunlar mezar ayaklarıdır  genelde mezarlık alanlarında görünür; buralarda birde istavroz olur  mezar sayısı birden fazladır.

8- Parmaklı ayak ve el işareti birbirine benzer özellikler taşır; kesin define işaretidir; definesi yüklü miktarda olup 14 kişi 14 gün çalışmayınca alamaz.  para bulunduğu yerde yada ön taraftadır. ana kaya varsa tuzaklı dır;  alttan girmeye çalışırsanız kaya üzerinize yıkılır.  burada karşılıklı yarma kayalıklar varsa burada kaya mezarlar vardır, işte bu mezarlar yük mezarı olup hepsi nişanlı hepsi yeminlidir.

9- Ayak varsa mahzen vardır, Bu mahzenlerde kapalı tandırlar olup yükler bu tandırlar içerisinde saklıdır. buralar mezarlık alanı olup mezarlar istavroz işaretleri ile nişanlıdır.

10- Tek ayak düz zeminde sade ise; karşı yamaç tepeyi vermektedir. bu tepede büyük bir mezar olup burası mal mezarıdır. Mal toplamı 2 katırdır. dikkat bu tepenin adı put tepedir.

11- Ayak işareti ile uzun oymalar birbirine karıştırılmamalıdır; ayağın yanında istavroz varsa burada mezar vardır; mezar çok yakındadır. Ayağın yanında istavroz yoksa; topuk kısmıda belirgin şekilde oyulmuşsa; bu mezar arka tarafta aranabilir. dikkat edin topukla beraber ön kısmıda çokça oyuktur; burada 2 mezar vardır ikiside arkadadır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam73
Toplam Ziyaret296639
Site Haritası