• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Çıplak Kadın Ne Anlama Gelir

Definede Çıplak Kadın Ne Anlama Gelir

Kadının elinde asa varsa  muhtemelen asanın ucunda haç işareti vardır,  bu kadın kilise mahzen giriş kapısına bakar, kadın yanında güneş, çocuk yada başka bir insan figürü varsa bu  meblağ çok yakında demektir 5-7 metre önünde araştırma yapılmalıdır.  kadın kaya yontma değilde alçı ile yapılmışsa burası kilisedir  kilise eşyalarına çok yakın yerdesiniz demektir.

Diğer görüşler:  Karışık çizilmiş yada kabartma resim yada figür topluluğu içinde çıplak kadın varsa kraliçe veya prenses mezarıdır. kabartma mermerdeki çıplak kadın ekseriyetle yanında ikinci bir figür taşır. bu, beline sarılmış yada omuzundan sarkan bir yılan olabilir bu taktirde hem mezar hemde çok önemli bir hazineyi işaret etmektedir. elinde meş’ale tutan kadın resminin yanında ikinci işaretler gerekir.bu bir dehlizin,mağaranın yada buyuk odaların işaretidir. çift meş’ale iki ayrı yerdeki hazine olduğu gibi hem para hem mücevher zihniyet eşyası demektir. ancak meşgaleli kadın yön arar emaneti olduğu yerde aramamak lazımdır kadın figüründe önemli olan iki husus vardır:

1.Kadının bakış istikameti; 2.Kadının eli veya elleridir kadının el yapısını sağlıklı incelemek malı almamızda önemli rol oynar. .

Hamile kadın: Bazı kesimler hamile kadının karnında altın olduğunu düşünerek kadının karnını kırar, bunu cahil defineciler yapar siz siz olun böyle bir hata yapmayın, kadının baktığı yer çok önemlidir direk gömüye baktığı olduğu gibi size 2. işaret-ide gösterebilir, kadın gömüleri normalden çok fazla olup bir insanın 7 sülalesine yetecek kadar altınları vardır, özellikle kilise çevresinde bulunan kadın figürleri kayaya resim şeklinde tasarlanmıştır buradaki kadının elinde bulunan asa ve gözleri bize emanetin yerini söyler, kadın kucağında çocuk varsa bu hamama gider vaziyeti anlatır buradaki kadının arka ayağı yüklü miktarda hazineyi gösterir şekilde şifrelenmiştir.

Başka Bir Görüş; kadın figürleri ister çıplak ister kabartma ister oyma isterse resim olsun hiç fark etmez. öncelik kadının baktığı yöndür. varsa elleri,, yada elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilir. bölgede çocuk resmi olma ihtimali mutlaka vardır. kadın çocuğa dönüktür ama gözleri başka yere bakar.


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret296642
Site Haritası