• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

 Definede Horoz İşareti ne anlama gelir

Definede Horoz İşareti ne anlama gelir

               Definede Horoz İşareti Define arayışlarında karşımıza çıkan sembollerden biri de horoz işaretidir. Horoz işareti, Anadolu coğrafyasında çok rastlanılan bir sembol değildir. Rastlayanlar da buldukları sebebiyle pek bu konuda bilgi vermemektedirler.

Horoz sembolü, iyi talih, bereket ve bolluğu simgelemek için kullanılır. Aynı zamanda zenginliği ve çoğalmayı da ifade eder. Her kümeste bir horoz bulunduğundan, toplumun lideri, önderi anlamlarıyla da sembolleştirilmektedir.

Horoz sembolüne rastladığımız anda o coğrafyada eskiden kimlerin yaşadığını araştırmalıyız. Eğer büyük bir medeniyetin beşiği bir alansa, o toplumda büyük ve lider konumunda bir kişinin zenginlikleri çok yakınımızda olabilir.

Horoz aynı zamanda erkek sembolüdür. Güç, kudret gibi anlamları vardır. Horoz sembolü bulunan yerlerde, bu güçte birinin diğer dünya için yanına almak isteiği zenginlikleri de barındıran bir anıt mezar olabilir.

Bu kadar vaadi sunan bir sembol bu nedenle çok az görünmektedir. Üstelik çok dikkatli bir gözlem gerektirebilir. Sembolün büyüklüğü, kanat durumu, duruşu, gagası, ayakları, yönü ve ek sembollerle birlikte toplu bir değerlendirme sürecine ihtiyacı vardır.

Horoz sembolüne ek tavuk sembolleri de civarda varsa, bir soyun ya da büyük bir ailenin toplu mezarı da o alanda, sürprizleri ile birlikte bulunabilir. Horoz sembolü ile tavuk sembollerini birbirine karıştırmamalıyız. 


Yorumlar - Yorum Yaz
Sosyal Medya

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret303344
Site Haritası